Yüzerek vücut yapmak

0
287
Yüzerek vücut yapmak
Yüzerek vücut yapmak

Yüzerek vücut yapmak

Yüzerek vücut geliştirilir mi? sorusu bu sporla uğraşan veya uğraşmak isteyen herkesin aklındaki en önemli sorulardan biridir. Özellikle fitness yapmayı sevmeyen ve yüzme konusunda daha hevesli bireyler için bu konuya değinmek istiyorum.

Yüzme vücut geliştirir mi? sorusunun kısaca cevap verecek olursak evet ama yüzerek kısa sürede vücut geliştirmek imkansızdır. Fitness salonlarında 3 aylık bir çalışmanın sonunda ulaşmış olduğunuz bir vücut yapısına yüzerek o süre zarfında ulaşmak mümkün değildir. Ancak ortalama, ciddi bir antrenman temposu ile 6 aylık bir süre vücudunuzun sıkılaşması ve şekillenmesi için yeterlidir.

Günümüzde bir çok sporcu vücut gelişimi için yüzmeyi kullanmaktadır. Bunun nedeni yüzmenin tek bir kas grubu üzerinde değil birden çok kas grubunu devreye sokarak çalıştırmasıdır.

Yüzerek vücut yapabilmek için düzenli, sıkı ve etkili antrenman temposu tutturmanız şarttır. Örneğin interval antrenman yöntemleri sizin bu hedefinize ulaşmanızda son derece faydalı olacaktır. Hem yağ yakımı hem de kas kütlesinin büyümesinde interval antrenmanların yararı herkes tarafından bilinmektedir.

Yüzerek vücut yapabilmek için bazı ekipmanları, yüzme antrenmanlarınızın içerisinde yer vermek vücut gelişiminize ekstra bir etki edecektir. Örneğin palet kullanımı, board yani tahta, şnorkel ve el paleti gibi yüzme malzemeleri sizin bu amaç için en büyük yardımcınız olacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER