Spor yaparken ne giyilir kıyafet seçimi nasıl olmalı

7
534
Spor yaparken ne giyilir kıyafet seçimi nasıl olmalı
Spor yaparken ne giyilir kıyafet seçimi nasıl olmalı

Spor yaparken ne giyilir kıyafet seçimi nasıl olmalı

Spor yaparken vücudunuz mümkün olduğunca rahat olması gerekmektedir. Bu bakımdan vücudunuz hareket yeteneğini kaybettirecek kıyafet seçimi son derece yanlış olacaktır. Dar kıyafetler, bol kıyafetlere göre daha iyi bir seçimdir.

Bol kıyafetler özellikle bayanlar için bazı durumlarda sıkıntı yaratabilir. Örneğin koşu bandında herhangi bir yere takılabilir veya bulunduğunuz bir zemindeki ufak bir boşluğa kıyafetiniz sıkışabilir. Bu tarz durumlarda da irili ufaklı birçok kaza meydana gelebilmekte. Bu bakımdan bayanlar için dar kıyafet seçimi daha mantıklı olacaktır. Ancak dar kıyafet seçerken de vücudunuzu hareket ettirmeye zorlayacak kadar dar ve ağır kıyafetler giymemeniz önemlidir. Kg bazında ağır kıyafetler giymeniz zaten yapacak olduğunuz egzersizin ağırlığı ile sizi daha da yoracaktır. Bu bakımdan hafif ve rahat hareket ettirebilecek kadar dar kıyafetler tercih etmelisiniz.

spor yaparken nasıl giyinilir
spor yaparken nasıl giyinilir

Erkekler için de aynı bayanlar gibi bol kıyafetlere oranla dar kıyafet seçimi daha iyi olacaktır. Tabi ki bu durum kişiden kişiye değişebileceğini unutmamak gerekir. Spor yaparken illa ki şöyle giyinmelisiniz diye kesin bir yargı yoktur. Bu bakımdan seçeceğiniz kıyafetlerde spor yapmanızı engelleyecek veya sizin hareket yeteneğinizi kısıtlayacak kıyafetlerden kaçınmanız iyi bir seçenek olacaktır.

Özellikle erkekler için eldiven kullanımı önemlidir. Zira nasır oluşmasına bu şekilde bir nebze çözüm bulabilirsiniz. Sporcu geçmişiniz var ise zaten böyle bir sorun ile karşılaşmayacaksınız ancak yeni başlayacaksanız eldiven kullanmanız nasır oluşumunun önüne geçilmesinde size yardımcı olacaktır. Özellikle sırt egzersizlerinde eldiven kullanımı yeni başlayan bireyler için iyi bir koruma yöntemidir.

7 YORUMLAR

  1. Halter ile çalışırken eldiven gerçekten çok önemli. Spora yazıldığım ilk dönemler eldiven takmadığım için bir süre ağrıdan elimi sıkamıyordum.

  2. bayanların dar kıyafet giymesi rahat hareket etmelerini ve dediğiniz gibi takılamamasını sağlar. erkekler genelde şort ve tişört giydikleri için çok problem olmuyor.

  3. Terletmeyecek rahat bir giysi, kolay kolay deforme olmayacak bir eldiven, güzel bir ayakkabı. Geriye istek ve azim kalıyor. O da içimizde zaten.

CEVAP VER