Pilates yaparak incelme

0
148
views
Pilates yaparak incelme
Pilates yaparak incelme

Son zamanların en önemli trenlerinden biri olan Pilates, her geçen gün daha da fazla yayılmakta. Özellikle bayanların daha çok tercih ettiği bir sektör olan pilates de kilo alma, kilo verme, bölgesel incelme veya sağlık sorunlarının tedavisi en çok kullanılan çeşitler.

Ülkemizde de her geçen yıl pilates sektörüne ilgi artmakta. Pilatesin temel mantığı doğru nefes tekniklerini kullanarak sağlıklı bir vücut yapısına ulaşmaktır. Pilates yaparak incelebileceğiniz gibi çeşitli duruş bozukluklarınızı tedavi edebilir daha kaliteli bir yaşama kavuşabilirsiniz.

Pilates ile incelmek mümkün mü?

Pilates yaparak zayıflamak veya incelmek için minimum olarak 10 seanslık bir ders görmeniz gerekecektir. Zira pilates kısa sürede etki etmez ki diğer sporlarda da durum budur. Yani pilatese başladığınız an hemen bir gelişim beklemek doğru olmaz ancak derslerin devamında farkı siz kendiniz görecek kadar ilerleyeceksiniz.

Pilates daha öncede belirttiğimiz gibi daha çok bayanların tercih ettiği bir spor. Bu bakımdan pilatesi isteyen bayanların en çok şikayetçi oldukları konular, basenlerin incelmesi, kalçanın küçülmesi, yan karın da toplanan yağların yok olması veya genel olarak  vücut hatlarının daha belirginleşmesidir diyebiliriz.

Pilates ile incelmek mümkündür ancak bunu kısa sürede değil  minimum bir 10 saatlik dersin sonunda mümkün kılınacağını unutmamak gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here