Personal trainer ne demek

4
571
Personal trainer ne demek
Personal trainer ne demek

Personal trainer ne demek

Personal trainer, kelime anlamı olarak, bireysel eğitmen anlamına gelmektedir. Bunu kişisel antrenör, özel antrenör gibi çoğaltabiliriz. Ülkemizde daha çok spor sektöründe kullanılan Personal Trainer aslında, dünya genelinde bir çok alanda kullanılmaktadır.

Son yılların spor alanın en büyük trenlerinden biri olan Personal Trainer hizmetlerine hemen hemen her spor salonun görmek mümkün. Giderek rekabetin ve hizmet farklılığının arttığı spor salonları için artı bir özellik olan Bireysel Antrenörlük hizmeti kişiye verilen özel ders hizmetini kapsamaktadır.

Personal trainer özel eğitmen eşliğinde yapılan sportif aktiviteye verilen genel bir isimdir. Kısacası, birebir ve özel olarak alınan spor dersine Personal Trainer hizmeti denmektedir.

Personal trainer yani bireysel spor eğitmenliği, Türkiye’nin bir çok yerinde ve bölgesinde aylık olarak 750 TL civarındadır. Bu fiyat ortalama bir fiyat olup Antrenörün veya hizmet alınan spor tesisinin yapısına göre değişebilir.

1 aylık paketler halinde satılan Personal trainer hizmetleri özel olarak, 1 ayda alınacak toplam 10 derslik bir pakettir. Derslerin süresi yine Antrenör veya hizmet alınan bir tesisinin kurallarına göre 45 dakika veya 1 saat kadar sürmektedir.

Spor camiasının son yıllardaki en büyük trendi olan Personal Trainer yani Özel Spor Hocası hizmeti alınırken şunlara dikkat etmekte fayda vardır.

Personal trainer hizmeti almadan önce;

  • İyi bir personal trainer diksiyonu düzgün ve dış görünüşe önem veren kişilerdir
  • Spor alanı ile ilgili olarak konulara hakim ve vizyonu geniş bireylerden oluşmalıdır
  • Fiziksel görüntüsünden ziyade konu ile ilgili olan uzmanlığı araştırılmalıdır
  • Zamana ve saate önem veren liderlik potansiyeli yüksek kişiler olmalıdır
  • Güler yüzlü, neşeli ve sizi spora sevdicek yapıda olmalıdır

4 YORUMLAR

  1. Son zamanlarda adı sanı çok duyulan işletmelerde sayıları çok arttı. Kayıt olur olmaz size aletleri tanıtıp ufak bir uzun soluklu program hazırlayıp kenara çekiliyor, eğer daha fazlasını istersen saat ücreti işletmek istiyorlar. Adres tüm macfitler mesela.yazık.

CEVAP VER