Personal trainer maaşları ne kadar

0
86
views
Personal trainer maaşları ne kadar
Personal trainer maaşları ne kadar

Personal trainer maaşları ne kadar. Son zamanların en büyün trendlerinden biri haline gelen özel spor hocası ile çalışmak ülkemizde de her geçen gün bilinirliğini arttırmakta. Özellikle elit kesimin tercih ettiği özel spor hocası ile çalışma büyük şehirlerde oldukça trend haline geldi.

Hal böyle olunca da bu alandan ekmek kazanmak bir çok birey personal trainer olmaya yani bireysel spor hocalığına merak saldı. İnternette ufak bir araştırma yaptığımızda en çok aranan cümlenin, personal trainer maaşları olduğunu görmekteyiz. Bu duruma el atarak acemi bir trainer ile profesyonel bir trainer arasında ki kazançlar hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Personal trainer maaşları ne kadar

Ülkemizde büyük spor salonların ortalama olarak bireysel eğitmen ile çalışmanın fiyatı 750 TL. Ancak bu paranın tamamı eğitmene kalmıyor. Zira paranın ne kadarının eğitmene kalacağı tesisten tesise değişebiliyor. Ancak yinede ortalama bir fiyat vermek gerekirse bu fiyat 250 TL’dir diyebiliriz. Yani spor salonunda çalışarak personal trainer hizmeti veren spor hocaları ortama her PT için 250 TL ekstradan maaş almakta. Yani acemi bir personal trainer ayda maksimum 2 özel ders aldığını varsayarsak brüt maaşı dışında 500 TL kadar özel dersten para kazanmakta. Profesyonel trainerlar ise yine ortalama 10 PT satışına kadar çıkabilmekte. Bu durumda da eğitmenin cebine giren brüt maaşı dışında 2500 TL kadardır. Bu hesaplamalar tamamen ortalamaya dayanarak yapılmıştır daha yüksek veya daha azda olabilmektedir. Kaldı ki iyi bir personal trainer zaten herhangi bir tesise bağlı olarak çalışmaz kendi işini yapar bunuda her PT başına 500 TL aldığını varsayarsak ki bu rakam en alt basamaktır, 10 PT için alacağı para 5000 TL’dir.

Sonuç olarak personal trainer maaşlarının net bir rakamı yoktur. Bu rakamlar eğitmenin kalitesine, bilgisine, tecrübesine ve satış uzmanlığı ile doğrudan ilgilidir. Ufak bir hesaplama yapmak gerekirse, sıradan bir personal trainer brüt maaşı dışında 500-1000 TL kadar kazanabilirken kaliteli bir personal trainer 5000-10000 arası bir maddi kazanç sağlayabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here