Özel yüzme dersi

0
207
Özel yüzme dersi
Özel yüzme dersi

Özel yüzme dersi

Özel yüzme dersi, yüzme öğrenimi için en hızlı ve en etkili ders şeklidir. Özel yüzme dersi alarak daha kısa sürede ve daha doğru bir şekilde yüzme öğrenebilirsiniz. Özel yüzme hocası ile çalışırken, konsantrasyon seviyeniz artacak, hareket kabiliyetiniz yükselecek ve uygulama yeteneğiniz gelişecektir. Bunun en temel sonucu olarak da hızlı bir şekilde yüzme öğrenebileceksiniz.

Hızlı bir şekilde yüzme öğrenebilmek için özel yüzme dersi almanız sizin yararınıza olacaktır. Yüzme eğitmeninin sizle birebir ilgileniyor olması derse olan ilginizi daha da arttırarak kaliteli bir yüzme tekniğinin gelişimine yol gösterecektir.

Özel ders ile grup dersleri arasında ciddi farklılıklar vardır. Özel derslerde bireyle birebir ilgilenildiği için daha yararlı ve daha aktif bir ders geçmektedir. Oysa ki grup derslerin bu durum daha farklıdır. Grup derslerinde toplu halde eğitim yapıldığından dolayı bazı durumlarda yapılan yanlışlıklar yüzme eğitmeni tarafından görülemeyebilir. Bu durum ilerde yanlış teknik uygulamasına neden olabilir ki yanlış teknik uygulamasını düzeltmek, yüzmeyi hiç bilmeyen birine teknik öğretmekten daha zordur.

Özel yüzme derslerinin amacı;

  • bireye daha aktif bir şekilde ilgilenmek
  • bireyin yüzmedeki gelişimini daha iyi gözlemleyebilmek
  • yapılan yanlışlıklara anında müdahale ederek düzeltebilmek
  • kısa sürede etkili bir yüzme tekniği uygulanmasını sağlamak
  • bireysel antrenman ile bireyi yarışma performansı seviyesine getirmek
  • karada yapılacak özel antrenman ile yüzücü vücudunun inşaasına başlamak

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER