Özel spor hocası nasıl olunur

0
97
views
Özel spor hocası nasıl olunur
Özel spor hocası nasıl olunur

Özel spor hocası nasıl olunur. Son yılların en büyük spor trendlerinden biri olan Özel Spor Hocalığı, ülkemizde de gün geçtikçe artmakta. Özellikle büyük kentlerde oldukça rağbet gören özel spor hocası ile çalışma tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yayılmakta.

Birebir spor eğitmeni, kişiye özel spor hocası gibi çeşitli anlamlara çekilen bu alan, özelikle fitness sektöründe yaygın bir şekilde kullanılmakta olup, tenis, golf ve yüzme gibi bireysel sporların tamamında kullanılmaktadır. Ülkemizde daha çok fitness sektörü içerisinde kullanılsa da aslında tüm spor branşları için geçerli bir genel isimdir.

Özel spor hocası nasıl olunur

Fitness alanında kullanılan özel spor hocalığı daha çok Personal Trainer olarak adlandırılmakta ve kullanılmaktadır.

Özel spor hocası olabilmek için birçok etkenin bir araya gelmesi gerekmektedir. Öncelikle branşa özel eğitimler almış olmak, bilinçli ve teknolojiyi takip ederek yeniliklerden an ve an haberdar olmak gerekmektedir. Yine aynı zamanda, branşa özgü antrenman metotlarının tamamına hakim olmak bu işin en önemli kurallarının başında gelmektedir.

Ülkemizde özel spor hocalığına son zamanlarda artan ilginin bir diğer nedeni de bu alanda iş yapanların ciddi kazançlarıdır. Özellikle ün yapmış özel spor eğitmenlerinin dudak uçuklatan kazançları bireylerin bu alana merak salmalarındaki en önemli unsurdur.

İyi bir özel spor hocası aylık kazancı 5.000 Tl’ye kadar çıkabilmektedir ki bu rakam özellikle yabancı ülkelerde 15.000-20.000’e kadar ulaşabilmektedir.

Kişiye özel eğitim veren spor hocalarında bireyler tarafından aranan en önemli unsurlar; güven, saygı, bilgi, dış görünüş ve ilgi’dir.

Özel spor hocası fiyatları genellikle ülke genelinde, aylık 10 ders üzerinden 750 TL kadardır. İyi bir eğitmenle çalışmak isteyen bireylerin bu fiyatı gözden çıkartması gerekmektedir. Tabi bu fiyat, spor branşına veya çeşitli durumlara göre artabilirde azalabilirde. Özel spor hocası ile çalışmak isteyenlere tavsiyemiz, öncelikle çalışacağınız eğitmen hakkında bilgi edinin, irdeleyin ve bilgisini ölçün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here