İtalyan futbolcunun kitabından Fatih Terim

15
1225
İtalyan futbolcunun kitabından Fatih Terim
İtalyan futbolcunun kitabından Fatih Terim

İtalyan futbolcunun kitabından Fatih Terim

Dünyaca ünlü İtalyan futbolcu Andrea Pirlo, çıkartmış olduğu kitabında milli takımlar teknik direktörü Fatih Terim hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. İkili aynı dönemde Milan çalışmışlardır. Fatih Terim dönemin de Milan forma giyen Andrea Pirlo, kitabında Fatih Terim’e geniş bir yer verdi.

Özellikle Fatih Terim’in saha içi tavırlarını eleştiren Pirlo, Terim’in saha dışında da yetersiz olduğu görüşünde. Gerek kulüp idareceleri gerekse dönemin futbolcuları tarafından sevilmeyen adam olduğunu iddia eden Pirlo, Terim hakkında uzun bir yazıyı kaleme aldı.

Fatih Terim’in giyim tarzı alay konusu oldu!

Pirlo yine kitabında Fatih Terim’in bireysel davranışları dışında giyim tarzını da ağır bir dille eleştirdi. Resmi törenlerde kravat kullanmaması, renkli, göze batan kıyafetler tercih etmesi ve kendisini John Travolta gibi göstermeye çalıştığını aktaran Pirlo, Terim’in kafasına göre hareket ettiğini söylüyor.

Taktik bilgisi kötü ve yetersiz

Kitabında Terim’e uzun bir yer ayıran İtalyan futbolcu, Terim’in teknik ve taktik açıdan da yetersiz olduğunu bazı durumlarda takım olarak ne demek istediğini anlamadıklarını söylüyor.

Fatih Terim'e eski oyuncusundan eleştiri
Fatih Terim’e eski oyuncusundan eleştiri

Takımın başına geçtiği andan itibaren takım arkadaşları ile beraber Terim’in takımın başında uzun süre çalışamayacağı anladıklarını belirten Pirlo, aynı zamanda Terim’in maç toplantılarının tam bir felaket olduğunu söylüyor. Bu konuda bir anısına yer veren İtalyan futbolcu, anısında Fatih Terim’in bir keresinde yazı tahtasına isimler yazdığını ve konuşmanın devamında kimin nerede hangi bölgede oynadığını karıştırdığı alaycı bir tavırla dile getiren Pirlo, aynı zamanda Terim’in bazı kişisel tutumlarının da yersiz olduğunu söylüyor.

Fatih Terim ve Milan
Fatih Terim ve Milan

Kravatsız resmi törene katılmasını eleştirdi

Pirlo kitabında Fatih Terim’in kravatsız bir şekilde resmi davetlere katıldığını bu durumun hem futbolcular hem de yönetim bazında şaşkınlık yarattığını yazdı. Bu durumun özellikle de kulüp idarecileri tarafından hoşnutsuz karşılandığını kitabında dile getiren Pirlo, bu tarz tutum ve davranışları nedeni ile Fatih Terim’in Milan kariyerinin fazla sürmeyeceğini baştan anladıkları aktarıyor.

İşte Andre Pirlo’nun kitabında yer alan Fatih Terim ile ilgili o paragraflar;

Pirlonun kitabında yer alan Fatih Terim hakkındaki eleştirinin Türkçe’si

Fatih Terim hakkındaki eleştirinin Türkçe'si
Fatih Terim hakkındaki eleştirinin Türkçe’si

Pirlonun kitabında yer alan Fatih Terim hakkındaki eleştirinin İngilizce’si

Fatih Terim hakkındaki eleştirinin İngilizce'si
Fatih Terim hakkındaki eleştirinin İngilizce’si

Andrea Pirlo’nun otobiyografi kitabı olan ‘I Think Therefore I Play’ alıntıdır.

Andrea Pirlo'nun kitabı
Andrea Pirlo’nun kitabı

15 YORUMLAR

  1. Sıkı giydirmiş Pirlo, bende pek sevmiyorum bu hocayı. Özelliklede gökhan töre ve alperi kadrodan çıkarması beni çok şaşırttı. Bir yere de varamadık turnuvada.

  2. Yani şimdi haksız da değil Fatih Terim in eleştirilecek birçok kötü yanı var umarız bunları görüp kendine çekidüzen verir. Son zamanlarda milli takımın başarısız olması da çok kötü bir durum.

  3. Bence çok abartılmış bir konu. Şimdi bizim de ülkemizde yabancı hocalar geliyor hemde binlerce biz ne yapalım o zaman. Fatih terim sevdalılarının işi işte.

  4. Bu adamın Türk futbolunu bırakın artık medyadan, gözlerimizin önünden dahi çekilmesi, çektirilmesi gerekiyor. İrrite edici mimikler, kasıntı hareketler, yattığı yerden kazandığı paralar, ve evet Pirlo’nun dediği gibi teknik ve taktik cahili olması… Sayacak o kadar çok şey var ki. Nedense ülkece vasıfsız insanlara değer vermesini çok iyi biliyoruz.

  5. Fatih terim italyaya gitmiş ilk teknik direktördür. Ancak pek bir başarı sağlayamamış italyan efsane Pirlo fatih terimi kötülemiştir. Fatih terim pirloyu yedek bırakmış kadroya almamıştır.

  6. Harika bir paylaşım olmuş. Andrea Pirlo benim çok beğenerek izlediğim bir futbolcu. Kendisinin fatih terimi ne kadar sevdiğinide biliyorum. Bir zaman Beyaz TV canlı yayınına bağlanmıştı, fatih terim konuk olduğunda.

CEVAP VER