Galatasaray riva arazisi proje ve değeri

7
780
Galatasaray riva arazisi proje ve değeri
Galatasaray riva arazisi proje ve değeri

Galatasaray riva arazisi proje ve değeri

Uefa kupasını aldığı dönemden bu yana ekonomik krizler ile boğuşan Galatasaray’da kurtuluş reçetesi olarak Riva’da yer alan arazi gözüküyor. Arazinin değeri Galatasaray’ın 2016 yılı itibari ile oluşan toplam borcunu rahatlıkla karşılıyor.

Maddi açıdan zor günler geçiren Galatasaray’da başkan Dursun Özbek, İstanbul Riva’da yer alan araziye son derece önem veriyor. Zaman zaman çeşitli projeler ile gündeme gelen Galatasaray Riva arazisi Dursun Özbek yöntemi ile değerlendirilecek gibi duruyor. Son yapılan çalışmalar neticesinde Dursun Özbek’in Riva ile ilgili çeşitli görsel tanıtımlar hazırlandığı bilinmekte.

Arsanın 2016 yılı itibari ile toplam değerinin ortalama 400-600 milyon Euro olduğu söylenmekte. Ancak Galatasaray yönetiminin arsayı komple elden çıkarmak yerine arsayı değerlendirmek istediği söyleniyor. Çeşitli villa, otel ve özel yatırımlar ile Galatasaray’ın arsada kalıcı olmak istediği yönetim tarafından açıklandı.

Galatasaray’ın bu tarz bir yatırım ile borçlarının tamamını kapatabileceği gibi ciddi bir mali açıdan rahatlamaya gideceği söylenmekte.

Galatasaray riva projesi

Galatasaray riva projesi
Galatasaray riva projesi

Galatasaray başkanı Dursun Özbek’in hazırlattığı projenin detayları şu şekilde;

VİLLA: Tam 288 bin metrekarelik alana inşa edilecek yüzlerce villanın satışı ile birlikte ilk etapta sarı-kırmızılıların kasasına para girecek. Bu villalar sürekli olarak G.Saray’ın mülkü olarak kalacak.

TİCARİ ALAN: 23 bin 500 metrekarelik bir alanda yapılacak ticari mekanlarda hem satılık hem de kiralık dükkanlar ve iş yerleri yer alacak.

OTEL: Kulübün Mecidiyeköy’deki otelinin ardından bir otelin de Riva’ya yapılması planlanırken otel ise 5 bin 220 metrekarelik bir alanı işgal edecek.

OKUL: Riva arazisinin 8 bin 500 metrekarelik bölümü eğitime ayrıldı. Ancak burada çeşitli yatırımların da yer alması planlanıyor.

FUTBOL KAMP TESİSİ: Yönetimin en önem verdiği projelerinden biri de sarı-kırmızılı kulübün futbol takımını Riva’ya taşımak. 4 bin 200 metrekarelik alan futbol takımı için ayrılırken bu tesislerin bitmesinin ardından önce G.Saray Futbol Akademisi de Riva’ya taşınacak. Daha sonra ise Metin Oktay Tesisleri’nde geliştirilecek projeye göre A takımının da buraya taşınması gündemde.

7 YORUMLAR

  1. kaç yönetim geldi geçti bu şartlar altında dünya kadar malımız olsa ki var ama riva arazisi en çabuk şekilde nakide çevirilebilecek tek yer. ne bitmez sıkıntısı varmış bu rivanın bir türlü değerlendirilemedi.

  2. Galatasaray yıllardır Riva arazisini değerlendiremedi bütün borçları sıfırlamak için bulunmaz değerde ama bu sene nasıl değer kazandıracaklar başkandan bekliyoruz…

  3. Maddi durumunu geliştirmek için ek projeler sayesinde kazanç elde etmesi gerekiyor. Yoksa avrupa maçlarına katılmadığı için yıllık iyi bir gelir elde edemiyor.

CEVAP VER