Fitness’a yeni başlayanlara tavsiyeler

0
251
Fitness’a yeni başlayanlara tavsiyeler
Fitness’a yeni başlayanlara tavsiyeler

Fitness’a yeni başlayanlara tavsiyeler

Fitness ve Vücut geliştirme alanında, son zamanlarda spor salonlarına oldukça fazla ilgi bulunmakta. Ancak bu ilgi çoğaldıkça aynı zamanda da antrenman esnasında yapılan hatalar giderek artmakta. Salon sahiplerinin ilgisizliği de eklenince kişi doğru bir şekilde çalışamamakta ve bu durum vücudu içinde tehlike arz etmekte.

Bu spora yeni başlayan bireylerde ‘’bir an önce da önce vücut yapıyım’’ görüşü hakim olduğundan bilinçsiz bir şekilde antrenmanlar yapılmaktadır.

Yeni başlayan bireylerin yapmış olduğun en büyük hatalar;

1.Egzersizi doğru bir şekilde yapmamak

Yeni başlayan bireylerin en çok yapmış olduğu hatalardan biridir. Yapılan egzersize göre nefes tekniğinin bilinmemesi, hareket manevralarının bilinmemesi ve bu konu hakkında salon sahiplerinin de duyarsız olması en büyük nedendir.

2.Üst seviye program uygulamak

Yeni başlayan bireyler daha öncede bahsettiğimiz gibi ‘’bir an önce vücut yapayım’’ psikolojisi ile kendilerini aşırı derecede yormakta be bununla beraber ağır programlar uygulamaktadır. Bu durum kassal bir çok sakatlığa da sebep olabilmektedir.

3.Bacak kaslarına gereken önemi göstermemek

Aslında bu konu sadece yeni başlayan için değil genel olarak da yapılan hataların başında gelmektedir. Bir çok kişi bacak kaslarına önem vermemektedir. Genel olarak üst bölge çalışılır ve alt bölge pek önemsenmez ancak unutulmaması gerek bir nokta vardır ki bütün vücudu alt bölge taşımaktadır. Bu durumda alt bölge yani bacak gücü oldukça önem arz etmektedir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER