Belçika milli takımı antrenör arıyor

3
542
Belçika milli takımı antrenör arıyor
Belçika milli takımı antrenör arıyor

Belçika milli takımı antrenör arıyor

Euro 2016’da hayal kırıklığı yaşatan Belçika milli takımı, son yılların en ilginç iş ilanına neden oldu. Belçika futbol federasyonu resmi web sitesinden Belçika milli takımı için antrenör arandığına dair ilan verildi.

4 yıldır milli takımın başında olan ve en son yapılan Euro 2016‘da aldığı sonuçlar ile taraflı tarafsız herkesin eleştirisi alan Marc Wilmots ile yollarını ayıran federasyon bu girişimi ile bakalım amacına ulaşabilecek mi?

Deneyimli antrenör aranıyor!

Bu yöntem ile tüm dünyada dikkat çekmeyi başaran Belçika, aradığı kriterleri şu şekilde sıralamış;

  • Deneyimi ile modern ve değişen futbola çabuk uyum sağlayabilecek,
  • Üst düzey oyuncularla taktiksel ve stratejik anlamda çalışabilecek düzeyde kendisini ispatlamış,
  • Güçlü ve iletişime açık,
  • Yeni bir jenerasyon geliştirebilecek

Başvuruların 31 Temmuz’a kadar devam edeceği belirtilirken, 1 Eylül’de İspanya ile Brüksel’de oynanacak hazırlık maçı öncesi takımın başında yeni bir hocanın olması planlanıyor.

3 YORUMLAR

  1. Belçika milli takımı çok önemli değerlere sahip ama işleyebilecek bir teknik direktör bulmaları lazım genç ve kariyer hedefi olan birisi olmalı bence

  2. Bence bu ilan bir ülkenin ne kadar ileri seviyede olduğunu gösteriyor. Büyükler istedi diye milli takımın başına istenmese dahi zorla birini dikte edebilirlerdi.

    Diğer bir konu ise Belçik’nın Euro 2016’da gerçekten hayal kırıklığı yaşatmış olması. Ben gruplardan çıkmalarını bekliyordum ama çabuk elendiler. Bunda takımın yaş ortalamasının bir hayli düşük olması da önemli. Gençler tecrübe kazandığında bir sonraki turnuvada, dünya kupasında, Belçika’yı gerçekten yukarılarda görürüz diye düşünüyorum.

CEVAP VER